Materiály | DŘEVOČAL

Materiály

MediFoam

Táto vysokogramážna pena bola vytvorená špeciálnou technológiou, ktorá sa vyznačuje skvelými ortopedickými vlastnosťami. Má dokonalú priedušnosť, pružnosť, je tvarovo stála a má dlhú životnosť. Zvýšená pórovitosť je veľmi dobrá na odvádzanie tepla z matraca, táto pena tzv. dýcha. Matrace z peny MediFoam zaisťujú ideálne uvoľnenie chrbtice, kĺbov a svalov počas vášho spánku. Sú zdravotne testované a majú certifikát Textilného skúšobného ústavu, s. p., v Brne. Pena MediFoam je garanciou kvality.

MediFoam

Antibakteriálna pena

Antibakteriálna pena zabraňuje výskytu baktérií a roztočov. Je dermatologicky testovaná a šetrná voči pokožke. Vďaka antimikrobiálnej úprave Sanitized je revolučným riešením pre alergikov.

Antibakteriální materiál

Bio pena

Sójový extrakt, z ktorého sú vyrábané matrace, má nielen priaznivý vplyv na ľudský organizmus, ale šetrí tiež náš ekosystém – znižuje spotrebu nerastných surovín. Použitím sójového extraktu sa násobí elasticita (ťažnosť), znižuje sa tlaková deformácia a zároveň sa zvyšuje odrazová pružnosť. Táto pena sa vyznačuje dlhou životnosťou a skvelými ortopedickými vlastnosťami. Matrace vyrobené z extraktu sóje spĺňajú najnáročnejšie požiadavky na testovanie‚ Ökotex-Standard 100 – Triedy 1.

Bio pěna

Polyuretánová/PUR pena

Polyuretánová pena sa vyznačuje dobrou elasticitou a tvarovou stálosťou. Pri jadrách matraca používame penu vyššej objemovej hmotnosti, prípadne vrstvu spájaného polyuretánu PUR RE 80. Tieto peny sú odolnejšie a znesú väčšie zaťaženie. Polyuretánové matrace sú najrozšírenejšie na trhu.

Polyuretanová/PUR pěna

Studená/HR pena

Líši sa technológiou výroby, ktorá zásadne ovplyvňuje výsledné vlastnosti matraca. Má väčšie póry než klasická PUR pena, je preto priedušnejšia a vzdušnejšia, má lepšie elastické vlastnosti a tvarovú stálosť, lepšie kopíruje krivky tela. Na výrobu matracov zo studenej peny používame peny rôznych tuhostí, ktoré potom kombinujeme tak, aby tvorili anatomické zóny a podporili ideálnu anatomickú polohu chrbtice. Studenú penu takisto kombinujeme s lenivou penou, ktorá prispôsobuje svoju tuhosť a tvar podľa absorbovaného tepla, čo zaručuje výbornú adaptáciu matraca akejkoľvek hmotnostnej kategórii.

Studená/HR pěna

ArcticFoam

Pamäťová (viscoelastická) pena obohatená o prírodný geneticky neupravený sójový olej je charakteristická pre svoju vzdušnosť a dokonalú prispôsobivosť krivkám ľudského tela. Je chladivá, takže nedochádza k prehrievaniu organizmu. Vyznačuje sa vynikajúcimi ortopedickými vlastnosťami a je veľmi pohodlná.

ArcticFoam

Nebeská pěna / PanterFoam

Extrémne priedušná studená HR pena so zmäkčujúcim efektom a príjemne hladkým, nebeským povrchom. Nevytvára protitlak voči telu a poskytuje dokonalú oporu chrbtice. Je podobná lenivej pene vďaka svojej mäkkosti a prispôsobivosti pri zachovaní vlastností studenej peny (vzdušnosť, neprehrievanie tela).

Líná pěna

Lenivá pena

Pena, ktorá mení svoju tuhosť v závislosti od teploty. To znamená, že pri telesnom kontakte pena zmäkne. Rovnomerne rozkladá tlak materiálu na ľudské telo, čo pozitívne ovplyvňuje krvný obeh. Významný komfort spánku zaručuje tvarovanie lenivej peny do tzv. masážnych výčnelkov, ktoré dokonale prekrvujú vrchnú časť pokožky. Viscoelastická pena nevytvára protitlak a tým zabraňuje prípadnému vzniku preležanín.

Líná pěna

Latex

Latexová pena je komfortná, trvanlivá a má veľmi vysokú elasticitu, je flexibilná a tvarovo stála i po mnohých rokoch používania. Po stlačení sa veľmi rýchlo vracia do pôvodného tvaru. Latexové peny obsahujú maximálny možný podiel prírodného kaučuku. Latex je odolný proti plesniam a baktériám, neprekračuje limitné hodnoty škodlivín podľa normy EUROLATEX (západoeurópska ekologická norma). Výrobky získali certifikát Öko-Tex Standard 100.

Latex

Kokosové vlákno

Získava sa z kôry kokosových orechov zo Srí Lanky. Do gumokokosových dosiek sa používa vlákno najvyššej kvality. Vlákno sa dôkladne uvoľní a jeho drevitý charakter „savosť“ je eliminovaný technicky dokonalým prestriekaním latexom, vďaka ktorému získava kokosové vlákno svoj špecifický charakter – vysokú elasticitu a vzdušnosť. Prírodný latex je kaučukovníkové mlieko získané z kaučukovníkov Hevea Brasiliensis. Na výrobu gumokokosu sa používa čistý prírodný latex v tekutej forme. Pružnosť je najvýznamnejšou vlastnosťou hotových výrobkov.

Kokosové vlákno