Studená / HR pena

Súčasným trendom sú určite zónové matrace zo studenej peny kombinované lenivou penou. Matrace zo studenej peny vynikajú svojou výbornou elasticitou, tvarovou stálosťou a dlhou životnosťou. Pena je tvorená buňkami so silnejšou stenou. Vďaka veľkým pórom je dokonale prevzdušnená a lepšie odvádza teplo. Matrace sú päť až sedem zónové, pretože každá časť tela vyžaduje inú tuhosť. Zatiaľ čo pod ramenami a pätami oceníte mäkšie zóny, pod bedrami je nutné mať pevnejší podklad. Tieto matrace sú ideálne v kombinácii s lenivou penou, ktorá zabraňuje preležaneninám. Jej tvrdosť sa mení podľa teploty, pri kontakte s telom mäkne a vďaka efektu pomalého vracania sa omedzuje protitlak a zabraňuje tak preležaneninám.

Prevratné riešenie predstavuje tvarovanie lenivej peny do tzv. nopov, kde nielenže dochádza k prekrvenou vrchnej časti pokožky, ale naviac u niektorých matracov je táto vrstva rozdelená aj do niekoľkých zón. Ďalšou novinkou sú priečne vložené valce, ktoré vďaka svojej rozdielnej tuhosti správne podopierajú dané matrace ohybnosť matrace, natoľko žiadané pri lamelových roštoch. Novinkou je aj premyslený rez stredom matraca, kde dochádza k dokonalému prevzdušneniu, možnosťou zónovania a kombinácie materiálu s rôznou tuhosťou. Absolútnou novinkou na našom trhu je použitie tohoto rezu pri latexe. Ponúka sa tak možnosť širokého výberu pri voľbe matraca. Všetky matrace z kategórie studených pien sú vhodné na naše rošty.

Brigita
cena od 308 € vrátane DPH

Luxusný matrac tvorený perforovaným jadrom zo studenej peny dvoch tuhostí s vloženými valcami zo studených pien rôznych tuhostí. Obojstranný matrac, kde nosné vrstvy tvorí viscoelastická pena tvarovaná do masážnych nopkov, ktoré zabezpečujú dokonalé prekrvenie pokožky a uvoľnenie svalov počas spánku. Sedemzónové rozdelenie nopov je dôležité aj zo zdravotného hľadiska. Zatiaľ čo pod ramenami oceníte mäkšie zóny, pod bedrami je potrebné mať pevnejší podklad. Použitie nopov z viscoelastickej peny znižuje protitlak matraca na ležiace telo, čím sa eliminuje pretáčanie počas spánku. Z každej strany matraca je použitá viscoelastická pena s rôznou tuhosťou, a preto je matrac vhodný pre široké spektrum používateľov. Matrac je vhodné položiť na pevný alebo polohovací lamelový rošt.
Klinicky testované.
Celková výška matraca cca 23 cm.

CONFIDENCE IN TEXTILES
bezplatne 1x vankúš Lukáš

Sofia
cena od 198 € vrátane DPH

Kvalitný sedemzónový matrac s jadrom zloženým z dvoch elastických pien MediFoam rôznych tuhostí, ktoré umožňujú voľbu tuhšej a mäkšej strany. Premyslený vlnkovitý rez jadra ideálne rozloží váhové zaťaženie a zaistí dokonalú priepustnosť vzduchu. Povrch matraca tvorí obľúbená viscoelastická pena tvarovaná do nopov, ktoré zlepšujú prekrvenie pokožky a uvoľnenie svalov počas spánku. Je vhodný na všetky typy lamelových roštov.
Klinicky testované.
Celková výška matraca cca 17 cm.

MediFoam
bezplatne 1x vankúš Lukáš

Grenada
cena od 198 € vrátane DPH

Jedinečné zloženie tohto matraca Vám zabezpečí ideálny odpočinok a relaxáciu. Luxusná studená HR pena Cellflex je perfektne vzdušná a tiež extrémne pružná. Otvorená bunková štruktúra peny Cellflex zaisťuje optimálnu cirkuláciu vzduchu, takže dochádza k výbornému odvodu vlhkosti od tela užívateľa a následne mimo matrac. V jadre matraca sa tak udržiava suchá klíma, ktorá je nepriestupná pre baktérie a roztoče. Táto studená HR pena má atraktívne prerezanie ložnej plochy do antidekubitných štvorcov, ktoré sú navyše v oblasti ramien poddajnejšie a lepšie sa prispôsobujú ľudskému telu pri spaní na boku.  Alergici ocenia ďalšiu vrstvu antibakteriálnej peny so špeciálnou úpravou Sanitized, ktorá odpudzuje mikroorganizmy.
Celková výška matraca cca 20 cm.

CONFIDENCE IN TEXTILES
bezplatne 1x vankúš Lukáš

Aruba
cena od 214 € vrátane DPH

Luxusný antidekubitný matrac s veľkou vrstvou extrémne priedušnej studenej HR peny s jedinečnými vlastnosťami. Vďaka otvorenej bunkovej štruktúre je táto pena pórovitá a výborne vetrateľná. Horná časť peny má tzv. antidekubitný prerez, čo znamená, že sa vďaka svojmu priečnemu a pozdĺžnemu rebrovaniu ideálne prispôsobí tvarom ležiaceho tela a zabráni tak vzniku preležanín (dekubitov). Alergici ocenia ďalšiu vrstvu antibakteriálnej peny so špeciálnou úpravou Sanitized, ktorá odpudzuje mikroorganizmy.
Celková výška matraca cca 20 cm.

CONFIDENCE IN TEXTILES
bezplatne 1x vankúš Lukáš

Harmonia
cena od 230 Kč včetně DPH

Vysoko komfortný a luxusný matrac dvojej tvrdosti tvorený dvojicou kvalitných a vzdušných studených HR pien s otvorenou bunkovou štruktúrou. Modrá pena Cellflex je navyše extrémne pružná a dokáže sa ideálne prispôsobiť všetkým detailom ľudského tela. Je mäkšia a poddajnejšia, preto u tohto matraca môžete využiť voľbu dvojej tvrdosti jednotlivých strán. Obe peny sú extrémne priedušné a udržujú jadro matraca vždy suché a odolné voči mikroorganizmom. Dômyselný antidekubitný prerez ložných plôch matraca vyhovuje aj osobám dlhodobo pripútaným na lôžko, pretože sa ideálne tvaruje podľa každej polohy ležiaceho tela a zabraňuje vzniku preležanín (dekubitov).
Celková výška matraca cca 25 cm.

CONFIDENCE IN TEXTILES
bezplatne 1x vankúš Lukáš