Pružinové - taštičkové

Pre výrobu našich matracov sa používajú najkvalitnejšie pružiny Bonell s hrúbkou drôtu 2,4mm. Tento druh pružín je najlepší na európskom trhu. Jednotlivé špirály sú navzájom pospájané prídavnými perkami. Práve týmto je znemožnené samovoľné uvoľňovanie špirál. Na pružinovom jadre je umiestnená roznášacia vrstva impregnovaného vysoko gramážneho termofilcu, ktorý zabraňuje pretlačeniu pružín do vrchných vrstiev matraca. Matrace zaisťujú vhodnú oporu ležiacemu telu a udržujú chrbticu v prirodzenom fyziologickom tvare. Ich hlavná prednosť je v dokonalej vzdušnosti, najlepšej zo všetkých matracov. Môžete ho umiestniť na lamelové alebo laťkové rošty, poprípade na pevnú dosku. Umiestnenie na polohovateľné rošty neodporúčame. Pružinové matrace sú veľmi vhodné pre široké spektrum zákazníkov. Silu nosných vrstiev pre jednotlivé matrace určuje charakter matracov.

Taštičkové matrace sú veľmi podobné matracom pružinovým, ktoré sú obľúbené vďaka svojej vzdušnosti, ale majú niekoľko dôležitých výhod. Jadro taštičkového matraca totiž obsahuje až 1 000 ks samostatne balených pružiniek. Vďaka vysokej miere bodovej pružnosti jednotlivých pružiniek tieto matrace absolútne ideálne kopírujú partie tela. Sú elastické a môžu sa použiť aj na polohovací rošt. Povrch týchto matracov je tvorený tzv. výčnelkami z rôznych materiálov. Táto vrstva nielenže masíruje pokožku, ale aj správne podopiera partie tela.

Irma
cena od 143 € vrátane DPH

Kvalitný pružinový sedemzónový matrac. Nosné vrstvy matraca tvorí elastická pena MediFoam strednej tuhosti, tvarovaná do masážnych nopov. Použitie nopov u matraca je veľmi prospešné pre prekrvenie pokožky a uvoľnenie svalstva počas spánku. Vďaka pružinovému jadru je zabezpečené dokonalé prevzdušnenie matraca. Tento matrac je vhodný pre širokú škálu používateľov.
Celková výška matraca cca 20 cm.

CONFIDENCE IN TEXTILES
MediFoam

Salma
cena od 186 € vrátane DPH

Klasický pružinový matrac, ktorého tvrdšia nosná vrstva je tvorená 3 cm extra priedušného kokosového vlákna. Druhá strana zabezpečuje dokonalé odvetranie vďaka nižšej vrstve kokosu v kombinácii so špeciálnou studenou HR penou PanterFoam. V  tejto luxusnej pene sa spájajú výhody pridaného latexu a studenej HR peny, a to excelentná pružnosť, výborná ventilácia vďaka otvorenej bunkovej štruktúre a  samozrejme dlhá životnosť. Celý matrac je priedušný a  hodný vďaka týmto unikátnym materiálom aj na pevný podklad. Odporúčame ho pre nepolohovacie rošty.
Celková výška matraca cca 19 cm.

MEDICALY TESTED
CONFIDENCE IN TEXTILES

Eva
cena od 253 € vrátane DPH

Taštičkový matrac s pružinovým jadrom obsahujúcim až 1000 pružiniek rôznych tuhostí (pod ramenami mäkšie), ktoré sú samostatne balené v puzdrách z netkanej textílie. Z jednej strany matraca je použitá vrstva studenej peny vyššej tuhosti tvarovaná do masážnych nopov. Na strane druhej je vrstva studenej peny nižšej tuhosti, tiež tvarovaná do nopov. Vďaka tomuto zloženiu je matrac vhodný pre širokú škálu používateľov.
Klinicky testované.
Celková výška matraca cca 21 cm.

CONFIDENCE IN TEXTILES