Latexové

Latexová pena je komfortná, trvanlivá a má veľmi vysokú elasticitu. Je flexibilne a tvarovo stála aj po mnohých rokoch používania. Po zatlačení sa veľmi rýchlo vracia do pôvodného tvaru. Latexové peny z produkcie firmy ARTILAT-Vyrolat obsahujú maximálne možný podiel prírodného kaučuku. Latex je zdravotne nezávadný, je odolný proti plesniam a baktériám, neprekračuje limitné hodnoty škodlivín podľa normy EUROLATEX (západoeurópska ekologická norma). Výrobky firmy Arlilat-Vyrolat získali certifikát Öko-Tex Standard 100. Latexové matrace sú preto veľmi obľúbené, a to vďaka svojej pružnosti, mávajú odľahčujúce a prevzdušňujúce otvory. Dodávajú sa päť a sedemzónové. Výborne sa prispôsobujú tvaru tela, preto sú ideálne pre motorové polohovacie rošty. U týchto matracov nedochádza k preležaniu. Často sa kombinujú s purovým jadrom, prípadne kokosom. Táto kombinácia ponúka dostatočnú tvrdosť a zároveň vzdušnosť.

Lada
cena od 270 € vrátane DPH

Luxusný 100% latexový matrac rozdelený vertikálnymi otvormi do siedmych anatomických zón, ktoré zaisťujú optimálnu podporu každej časti tela. Stredná časť matraca je pevnejšia, v oblasti ramien a bedier naopak mäkšia. Latexový matrac LADA sa vyznačuje vysokou elasticitou, flexibilitou a tvarovou stálosťou, vďaka ktorej si zachová svoje vlastnosti po mnoho rokov. Vyššia objemová hmotnosť jadra matrac radí k tuhším 100% latexovým matracom s označením tvrdosti číslo 2. Vďaka svojim ortopedickým vlastnostiam je vhodný pre všetky typy zákazníkov, ocenia ho hlavne staršia populácia. Latexový matrac zamedzuje tlaku v oblasti bedier a ramien, poskytuje dokonalé uvoľnenie krčnej chrbtice. Matrac je vhodné uložiť na všetky typy lamelových roštov.
Klinicky testované.
Celková výška matraca cca 17 cm.

Latex
CONFIDENCE IN TEXTILES
Eurolatex
Mobel
zóny

Lucie
cena od 208 € vrátane DPH

Jadro matraca sa skladá z dvoch trojzónových latexových dosiek hrúbky 5 cm, uprostred spevnených 5 cm purového jadra. Takto zhotovený matrac znesie vyššie zaťaženie, pritom si zachováva svoju elastickosť.
Celková výška matraca cca 16 cm.

Latex
CONFIDENCE IN TEXTILES
Eurolatex
Mobel

Klaudie
cena od 250 € vrátane DPH

Kvalitný trojzónový latexový matrac spevnený vrstvou kokosového vlákna vo výške 6 cm, ktoré v kombinácii s perforovaným latexom zabezpečí dokonalú priedušnosť matraca. Tento matrac je vhodný aj na polohovací rošt.
Celková výška matraca cca 17 cm.

Latex
Eurolatex
Mobel
CONFIDENCE IN TEXTILES